Beszéljük meg! BDSM

itt vagy: Eropolis > BDSM negyed > Forum

Ha elfelejtetted a jelszavad...
Ha még nem vagy tag...

Beszéljük meg! BDSM
Kérdések és válaszok a BDSM-ben. 
Ez egy sok éve elhagyott téma. Talán a *szürkék* megjelenése óta vannak újabb érdeklődők.
Hozzászólnál? Gyere és regisztrálj!
a-varnyu#23212018-09-28 18:01:25
Üdvözletem. Kiváncsi vagyok, hogy itt Eropolisban van-e még igény a BDSM fóruméletre. 
2007-ben regisztráltam ide először. 
ginapriestess#23202017-06-17 17:51:03
A(z) #2320 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
ginapriestess#23192017-05-30 17:43:10
A(z) #2319 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
egyerdeklodo#23182013-10-30 20:32:21
Sziasztok

Segítsen valaki aki tud. Szeretném a pisiszexet kipróbálni kizárólag a párommal de nem tudom h vezessem fel neki. Hiába vagyunk együtt már jó ideje mégis ő egy kicsit zárkózott. Nem kívánom oda-vissza elég ha ő csinálja nekem. Nem merem letámadni ezzel mert ha őt nagyon nem érdekli a dolog nem akarom h a jelenlegi kapcsolatunk rosszra forduljon. Valami "kerülő út" érdekelne. Válaszokat levélben ha lehet.
Köszi mindenkinek!
peterrobert#23172013-08-22 14:05:17
olyan hölgy levelét várom akinek volt része pisi vagy kaki sexben 
varnyu#23162013-08-02 18:36:38
 :( 
bondysamu#23152013-07-15 04:59:07
Válasz a(z) 2314. üzenetre:Szerintem egyik se. Max utóbbí, bár ma már normál szexbe is belefér.
rimjob#23142013-04-29 18:30:26
Sziasztok!

Sok dolgot szeretek a BDSM -ből, nagyrészükről nem is tudtam hogy ide tartoznak, főleg azért is, mert biszex vagyok, és a BDSM-et mindíg hetero műfajként képzeltem régebben.
Vajon ez már az vagy csak enyhe perverzió? :
 !link:http://s15.motherlessmedia.com/dev282/0/497/594/0497594405.jpg 
Nagy kedvencem mellesleg :)
bondysamu#23132013-04-03 06:25:37
Válasz a(z) 2307. üzenetre: Kedves cisse! Én is köszönöm a belinkelt írásokat! Élvezetes olvasmányok, sok dologra rávezetik az érdeklődőt, pl. inquisitort is akár.De még én is keresni fogom ezeket az írásokat. Kösz mégegyszer!
inquisitor#23122013-03-30 19:27:08
Válasz a(z) 2311. üzenetre:Köszi!
nincs kép
dom10#23112013-03-29 17:42:47
A(z) #2311 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
dinka#23102013-03-10 09:31:44
Valaki tud nekem segíteni? Masztizni jöttem fel, jó volna egy domináns hím hozzá...
inquisitor#23092013-02-27 19:32:37
Kedves cisse!

Mivel nem kezdő vagy, nyílván igazad van. Én ennek ellenére egy folyamatnak tekintem az én esetemben, mivel ebben a témában még mindig van mit tanulnom jócskán. Tehát mint top tudnám elképzelni a kezdeteket, és folyamatosan válnék dommá. Miért gondolom ezt így? Elsősorban felelősség, és biztonság, másfelől a lelki dominancia szerintem már egy level up helyzet. Szerintem. A full tudatos előkészület helyett inkább egy mélyebb ismeretszerzés-nek nevezném amit most ép teszek, mert soha egyetlen szeánszon nem vettem részt. A tragédiám másik fele az, hogy ha a páromat érdekelné a BDSM, akkor ő inkább domina lenne, s rajtam akarna uralkodni. Én még nem tartok ott, hogy switch legyek. :)  Mindenesetre elgondolkodtató amit a párkapcsolati részéről mondtál, és ez bizony komoly kételyeket ébreszt bennem! Privátban megírtam, miért? Mégegyszer nagyon köszönöm nektek a segítséget, és remélem azért domok/dominák, és top-ok is hozzászólnak "tanítanak"
inquisitor#23082013-02-26 13:24:22
Kedves cisse, és kedves ms-richelieu!

Nem tudok elég hálás lenni nektek! :)  Tőletek végre azt kapom amit a hozzám legközelebb állóktól sem. Valódi válaszokat! Nem mellébeszéléseket, hanem válaszokat.
cisse#23072013-02-26 11:45:31
Válasz a(z) 2305. üzenetre: 

Elméletileg azért van ez a fórum, hogy megbeszéljük a BDSM-hez kapcsolódó dolgokat. :) Használjuk!

Ami a top-dom-szadista konstellációt illeti, szerintem többé-kevésbé mindegyik megvan a dominanciára hajló emberekben. Nem kell feltétlenül folyamatnak tekinteni. Sőt!

Szerintem egyelőre engedd el a full tudatos előkészületeket. Engedd el magad, olvasgass, akár itt az oldalon, akár egyéb BDSM-blogokban. Érezd a történeteket, szippants a hangulatukból, s tudni fogod, hogy mi az ami érdekel, izgat, melyik szereplő bőrében éreznéd jól magad.

Nem önreklámnak szánom, de pl itt egy szösszenet az enyémből. ( Bár most elég vegyes a kép, nagy önmarcangolás a többi bejegyzés, de ebből talán ihletet meríthetsz. )

http://www.eropolis.hu/bdsm/blog/cisse/36/

Anais-nin "kolléganő" szerintem gyönyörűen szemlélteti a BDSM-játékokat, klikk a linkre az egyik gyöngyszemért.

http://www.eropolis.hu/city/blog/anais-nin/85/

És aki számomra a BDSM- Nagyasszonya, Ms. Richelieu :

http://www.eropolis.hu/bdsm/blog/ms-richelieu/

Ami a domságba való szerelmesedést illeti : alőbb-utóbb hajlamos leszel megkedvelni azt a tökös fickót, aki a subod mellett létezik csak. Abban az 1-2 órában. És a szerető szemében látva önmagadat képes leszel azt hinni, hogy ez a tisztelet, feltétlen bizalom a szürke hétköznapokban is, minden területen, 100%-ban meghonosítható. Volt már szeretőd? Az sem piskóta, de kb egymilliószor veszélyesebb egy ilyen kapocs.

Szerintem, ha találsz ízlésednek megfelelő sztorikat, azokat tálald otthon. Amíg nem tudod te sem, hogy konkrétan mit szeretnél, úgy természetes a párod bizalmatlansága. Nemrég döbbentem rá erre én is.

Na, de majd megrágod. Ha kérdésed van, írj nyugodtan. Én felettébb élvezem ezt a kommunikációt. Mégsem halt ki az értelem az oldalról! :)
ms-richelieu#23062013-02-25 23:56:35
Válasz a(z) 2305. üzenetre: szivesen :)
inquisitor#23052013-02-25 23:04:14
Válasz a(z) 2304. üzenetre:
Kedves ms-richelieu, és kedves cissi!

Nagyon köszönöm ezt az anyagot! Többször át kell, és át fogom olvasni. Megítélésem szerint ez talán lehet egy folyamat is, ami kezdődik, mondjuk top szereppel, és folyamatosan fejlődve válik dommá az illető. Persze lehet hogy tévedek. Számomra mindkét szerep szimpatikus, de a lelki érzékenységem ellenére mint top tudnám elképzelni a dolgot, persze úgy hogy folyamatosan, és szorosan kommunikálok a bottommal. Így   megismerhetem a női testet ebből az aspektusból. A dom helyzetét ugyanakkor kissé bonyolultabbnak látom, mivel a domnak magának kell odafigyelnie a subra, és megoltalmaznia őt akár saját magától is. Hozzám ez utóbbi szerep a mindennapi életben betöltött szerepem okán áll közel. Tudom itt dönteni kell! Mindenesetre nagyon köszönöm a segítségeteket!
ms-richelieu#23042013-02-25 22:32:02
A(z) #2304 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
inquisitor#23032013-02-25 22:29:48
Válasz a(z) 2301. üzenetre:
Esetleg van irodalomjegyzéked? :)  Nagyban megkönnyítené a kutatást.
inquisitor#23022013-02-25 22:20:07
Kedves cisse!
Máris égbekiáltó a felkészületlenségem.  :) Mert erről a top dologról csak tegnap olvastam először, s még nem nagyon értem. A szadista azért nem illik rám, mert ha a sub egy ostorcsapás után élesen felsikolt, esetleg sírni kezd, azonnal megesik rajta a szívem, és abbahagyom a tortútát. Pedig nem biztos hogy azt akarja. A komoly szakirodalom természetesen érdekelne, de kissé nehézkes innen-onnan összeszedni még itt az interneten is. De mint írtad, ez egy folyamat, és így bőven van időm előásni, és tanulmányozni. Viszont az magyarázd el nekem kérlek, mit értesz azalatt, hogy beleszerelmesedni a domságomba? Fontos lenne ezt tudnom, mivel komoly veszélyként írod le.
cisse#23012013-02-25 20:43:30
Ja, és ne hidd, hogy egy efféle kapcsolat úgy indul, hogy levélváltás, képcsere, majd kapásból engedi bárki agyonverni magát. Ez egy folyamat, s mielőtt pálca lenne a kezedbe, előtte még jó sokat kell bizonyítanod. Ha nem így van, akkor biztos lehetsz benne, hogy szívatnak. 

Persze ez is csak egy magánvélemény.
cisse#23002013-02-25 20:39:35
Válasz a(z) 2299. üzenetre:

Nincs semmi baj, azért írtam, hogy nem bántás. :) Mostanában egyre több sarkom jön elő, ami meglátszik a stílusomon. De most nem én vagyok a porondon.

Szerintem első körben azt kell(ene) letisztáznod, hogy a dom gyűjtőfogalmon belül végül is melyik szerepkör illik legjobban a vágyaidhoz. Vagyis hogy szadista, dom vagy top vagy inkább? Nálam elhivatottabbak már komoly szakirodalmat írtak erről, nem tudom mennyire mélyültél el benne, illetve, hogy mennyire világos a dolog. Azt hiszem, a válasz függvényében jobban tudnánk segíteni.

Ami a kapcsolatban élést illeti : még egyszer mondom, baromi veszélyes dolog! Nem azért, mert beleszerethetsz a subodba. Sokkal inkább azért, mert beleszerelmesedhetsz a saját domságodba. És azt elengedni igazán nehéz...
inquisitor#22992013-02-25 18:16:58
Válasz a(z) 2296. üzenetre:
Kedves cisse!
A kérdésedre válaszom a következő. Nem, még nem készültem föl. Azért vagyok itt, hogy mélyebben megismerjem ezt a világot. Tény hogy szexuálisan vonz a dolog, és megpróbáltam megbeszélni, átélni a párommal. Ő hol elutasító, hol bizonyos mértékig elfogadó volt. Tény, hogy nem akarom bántani azzal, hogy a szexualitás, vagy mint írtad emberi kapcsolat ezen formáját másnál keresem. Tény, hogy az a nő aki a subom lenne már azzal hogy sub többet érdemelne, mint egy szimpla szeánsz de tudni kell hogy tavaly November óta nem vívódotam, de szenvedtem ezen érzés miatt. Az sem biztos, hogy ha ott lennék az első szeánszon, kezet, pálcát, vagy egyéb eszközt tudnék egy magatehetetlen nőre emelni, s neki fájdalmat okozni. Ezt csak akkor tudnám meg, ha már ott tartanék. Kínoz az a kétség is, hogy vajon kellő fantáziával rendelkezem e ahhoz, hogy egy jó szeánsz kerekedjék, és ne jobb esetben csak egy csalódás a subnak? A biztonságról persze nem is beszélve, bár nálam ilyen helyzetben az az első a tapasztalatlanságom okán. Kedves Cisse! Nem bántottál meg, bár éreztem némi élt a hozzászólásodból. Mindenesetre elgondolkodom azon amit írtál, mert igenis helyénvaló gondolatok. Végezetül pedig örülök, hogy ms-richelieun kívűl más is hozzászól a dolgokhoz.  :) 
ms-richelieu#22982013-02-25 06:26:43
Válasz a(z) 2294. üzenetre: érdekes az élet. tegnap este egy teljesen más helyen is találkoztam valami nagyon hasonló problémával ... áttételesen vetette fel valaki. 

az is hasonló szituáció lehet, mint a Tiéd.

ott ezt irtam rá:
_az volt az érzésem, hogy akinek ilyen komoly félelmei vannak, annak nehéz dolga lesz a megvalósitásban, bármennyire is vannak domináns vágyai_
ms-richelieu#22972013-02-25 06:22:43
Válasz a(z) 2296. üzenetre: jöttem erősiteni :)
cisse#22962013-02-24 23:43:13
Válasz a(z) 2294. üzenetre:

Szerintem alapjában véve túlbonyolítod a dolgot. A BDSM-ben sokat kell adni, hogy utána sokat is kaphassunk. És akkor nincsenek problémák. A BDSM nem csak szex. Emberi kapcsolat. 

Vajon felkészültél arra, hogy a farkadon kívül a figyelmedet is megadd a subodnak? Az idődet, hogy kiismerd? Vajon tudsz a barátja lenni?

Szerintem érdemes ezen elgondolkodnod. Borzasztóan veszélyes játék. Mert ehhez kellenek az érzelmek. A meglévő kapcsolatod mellé ezt be mered vállalni? Van ilyen erős az otthoni kötelék? Mert egy efféle kapcsolatban előbb-utóbb mélységes érzelmek alakulnak ki. Anélkül nem megy. 

Tisztelet és bizalom. Ezek olykor felülírnak minden egyebet.

Nagyon értelmes pasinak tűnsz, csak ezért írom ezeket neked. Nem bántásból.

Ez az én véleményem. Majd megcáfolják vagy megerősítik. :)
ms-richelieu#22952013-02-24 20:18:11
Válasz a(z) 2294. üzenetre: az soha nem árt :)
inquisitor#22942013-02-24 18:47:59
ms-richelieu! Nagyon köszönöm a választ. Viszont nekem továbbra is marad az álcázás, rejtőzködés a témában. Egyenruhás vagyok, és ezek után engem fenyeget a méltatlanná válás. (Lefokozás, munka- szolgálati jogviszony megszűntetése.) Folytatni szeretném, de nagyon körültekintőnek kell lennem.
ms-richelieu#22932013-02-24 13:04:11
A(z) #2293 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
ms-richelieu#22922013-02-24 12:59:31
Válasz a(z) 2289. üzenetre:

A büntetõjog

Amennyiben a BDSM-mel való kapcsolatot, szexuális életet, mint különleges adatot nem a jogszabályi rendelkezéseknek megfelelõen kezelik, akár bûncselekmény elkövetéséért is felelõsségre vonhatják a jogsértõt. Mirõl is van szó? Személyes adattal való visszaélés, mint bûncselekmény tipikusan akkor állapítható meg, ha valaki a személyes adattal a személyes adatok védelmérõl vagy kezelésérõl szóló törvényi rendelkezések megszegésével jogosulatlanul vagy a céltól eltérõen személyes adatot kezel. A különleges személyes adattal való visszaélést még súlyosabb szankcióval fenyegeti a Btk . Az állami büntetõhatalom ezekkel az esetekkel kapcsolatban a sértettnek a személyes adatai megismeréséhez és biztonságos kezeléséhez, õrzéséhez fûzõdõ személyiségi jogát védelmezi. Ki lehet sértett? Bárki. Az a természetes személy, akire az adatok vonatkoznak. Mit is értünk általánosságban adaton? Ennek minõsül a meghatározott természetes személlyel kapcsolatba hozható adat, és az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés. A személyes adatok körét - miután a törvényi tényállás keret-diszpozíció - számos külön jogszabály tartalmazza. Ilyen a már elõzõekben hivatkozott a személyes adatok védelmérõl és a közérdekû adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény is. A bûncselekmény bírói megállapításának fontos feltétele, hogy az elkövetõ magatartása jogosulatlan, illetve a céltól eltérõen kezelje az adatokat. További kritérium, hogy a jogosulatlan tevékenység és a jelentõs érdeksérelem között okozati összefüggésnek kell fennállnia. Az érdeksérelem bekövetkezhet a sértett anyagi, társadalmi, családi helyzetében egyaránt. Az érdeksérelem súlyosságának a mértékét csak a konkrét cselekmény körülményei alapján lehet meghatározni, vagyis bírói mérlegelés során. A bûncselekmény elkövetõje bárki lehet, bár tipikusan adatkezeléssel, illetve adatok feldolgozásával foglalkozó személy valósíthatja meg. 

Mind a laikusok, mind a BDSM-ben hívõk, tapasztaltak számára az egyik legkézenfekvõbb BDSM mozzanat a sub, vagy bottom büntetése. A büntetés gyakran fizikai sérelemmel, testi sértéssel jár. A fizikai fájdalmat okozó büntetés kapcsán gyakran elõfordul, hogy a másik személy teste kisebb-nagyobb sérülést szenved. A büntetõjog úgy fogalmaz ezzel kapcsolatban, hogy aki más testi épségét vagy egészségét sérti, ha a sérülés vagy a betegség nyolc napon belül gyógyul, a könnyû testi sértést bûncselekményét követi el. A cselekmény elkövetési magatartása megvalósulhat a testi épség, egészség megsértésével, ami egyrészt a test bántalmazásában, másrészt az egészségsértésben nyilvánulhat meg. A test bántalmazásán olyan külsõ behatást kell érteni, amely a testen, vagy általában annak egy részén nyomokat visszahagyó sérülést okoz. Az egészségsértés megállapítására akkor kerülhet sor, amikor a testet nem bántalmazzák közvetlenül, testi sérülés nem keletkezik, ellenben a sértett egészségsérelme bekövetkezik. Ilyenkor az elkövetõi magatartás eredményeként betegségnek nevezett patológiás állapot jön létre. Az egészségsértés elkövethetõ tevéssel, mulasztással, valamint közvetett módon is. (Pl. nemi betegség okozásával.) Súlyosabban ítéli meg a bírói gyakorlat azt az esetet, ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon túl gyógyul, vagy ha erre aljas indokból vagy célból kerül sor. Jelentõsebb a büntetés, ha védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személlyel szemben követik el a bûncselekményt, vagy ha a testi sértés maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okoz, illetõleg, ha a súlyos testi sértést különös kegyetlenséggel követi el. Fontos, hogy a 8 napon belüli sérülést okozó bûncselekmény, csak a sértett csak magánindítványra büntethetõ. A sérülések mértéke szakkérdés, amelyet az orvosszakértõ igénybevételével állapítanak meg. A büntetõjogi megítélést nem csak az orvosszakértõi vélemény, hanem az is befolyásolja, hogy a testi sértést okozó szándéka mire terjedt ki. Testi sértés akkor állapítható meg, ha a testi sértésre irányuló magatartást tanúsító elkövetõnek a szándéka erre terjed ki. Ennek bekövetkezését kívánja, vagy ebbe belenyugodva cselekszik. Abban az esetben azonban, amikor az elkövetõ más halálnak bekövetkezését kívánja, vagy ebbe belenyugodva cselekszik. Vagyis ha nem önmagában a testi sértésre, vagy az élet veszélyeztetésére, hanem a másik ember halálára irányul a szándék: emberölést, illetõleg kísérletét állapíthatja meg a bíróság még akkor is, ha magatartásának folyományaként akár semmiféle sérülés nem keletkezett vagy éppen életveszélyes sérülés keletkezett. Fontos azonban, hogy ha az elkövetõ szándékos cselekménye testi sértés elõidézésére irányul, de a magatartással okozati összefüggésben a sértett halála is bekövetkezik, halált okozó testi sértésért felel. 
 Ki kell emelni, hogy a testi sértés esetén a sub, bottom jogos védelemi helyzetbe kerülhet. Mirõl is van szó? Ha két ember a BDSM jegyében van együtt, de a dom, top túllépi az elõre megbeszélt kereteket, a sub/bottom jogosan használhatja a menekülõszót. Amennyiben a menekülõszó nem elég, a domináns fél nem hagyja abba a büntetést, akkor az alárendelt úgymond önvédelembõl erõszakot is alkalmazhat partnerével szemben. Ennek során az eszét vesztett partner testi épségét is sértheti az alárendelt fél. Az adott ügyben a történések egész folyamatát figyelembe véve, a cselekménysor összefüggõ vizsgálata alapján ítélhetõ meg, hogy az "ellentámadás" idõpontjában a sub/bottom részére a jogos védelmi helyzet fennállott-e. Nincs helye jogos védelmi helyzet megállapításának a jogtalan támadás befejezése után (Pl. ha a dom/top mégis "leállt".), ha újabb támadás veszélye közvetlenül nem fenyeget. A jogos védelem esetében a támadás-elhárítás - mint cél - szabja meg a határt. A megtorlás kívül esik a jogos védelem körén. A jogtalan támadás esetén a megtámadott általában nem köteles meneküléssel kitérni a támadás elõl. A jogos védelem szükségességének megítélését nem lehet kizárólag a támadó és a védekezõ személynél levõ eszközök veszélyességének mechanikus vizsgálatára korlátozni, hanem a konkrét veszélyhelyzet felmérése, az egymással szemben álló személyek adottságai, a támadók, illetõleg védekezõk számaránya, fizikai erõfölénye és az ebbõl fakadó támadási és védekezési lehetõségek alapján kell a helyzetet értékelni. A jogos védelmi cselekmény arányossága szempontjából azt kell vizsgálni, hogy az elhárító magatartás nem idézett-e elõ aránytalanul nagyobb sérelmet, mint amelyet a jogtalan támadás okozott volna. Az élet ellen irányuló támadás esetén azonban - a védett jogtárgy egyenértékûsége folytán - az arányosság vizsgálata szükségtelen. Más a helyzet, ha a támadás a testi épség ellen irányul. Ilyen esetben az elhárító magatartásnak arányban kell állnia a támadással. Nem jelenti az arányosság követelményének a megsértését, ha az életveszélyes testi sértés okozását célzó jogtalan támadás elhárítása a támadó halálát eredményezte. A szükségességet és arányosságot tárgyi tényezõk alapján kell megítélni. Ijedtség vagy a menthetõ felindulás által az elkövetõ felismerési, akarati vagy értékelõ képességét kizáró vagy korlátozó tudatzavar azt eredményezheti, hogy a megtámadott a tényleges vagy közvetlenül fenyegetõ támadást az elhárítás idõpontjában a valóságosnál súlyosabbnak ítéli meg, illetõleg azt súlyosabban viszonozza.

Egy másik büntetõjogi tilalmat az ún. kényszerítés szóval jelöl a vonatkozó jogszabály. E bûncselekményt az követi el, aki mást erõszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen, vagy eltûrjön, és ezzel jelentõs érdeksérelmet okoz. Az állam az ilyen cselekmények büntetéssel fenyegetését azzal indokolja, hogy védelem illeti meg a személyek legtágabb módon felfogható cselekvési szabadságát. A bûncselekmény sértettje bárki - de csak élõ személy - lehet. Az a sub is, aki korábban alárendelte magát a domjának! Maga a kényszerítés megvalósulhat erõszakkal, illetve fenyegetéssel, akár mindkét módszer együttes alkalmazásával is. Az erõszaknak másik személy ellen kell irányulnia. Ha az erõszak dolog (Valamely tárgy.) ellen irányul, az fenyegetésnek minõsül. Az erõszak - amely lehet akaratot bénító vagy akaratot hajlító jellegû is - irányulhat a sértett, avagy más személy ellen is. Aljas célból elkövetett, személyi szabadság megsértésének bûntette helyett kényszerítés bûntettének minõsül a vádlottak cselekménye, akik a sértettet élet ellen irányuló, de nem közvetlen fenyegetéssel arra kényszerítik, hogy az egyik vádlottat szájjal kielégítse .
 Mi is a fenygetés? Súlyos hátrány kilátásba helyezése, amely alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen. A kényszerítés bûntettéhez szükséges fenyegetésnek olyannak kell lennie, amely alkalmas arra, hogy a sértettet szabad akaratával ellentétes cselekvésre késztesse. A bûncselekmény megállapításának nem feltétele, hogy a jelentõs érdeksérelem létrejöjjön. Az más kérdés, hogy ha nem következik be, akkor enyhébb lehet a büntetés. Az érdeksérelem bekövetkezhet a sértett anyagi, társadalmi, családi helyzetében egyaránt. 

A már elõzõekben hivatkozott alapjogot, a személyi szabadságot is védelmezi a büntetõjog. A védelem kiterjed arra az esetre is, amikor valaki mást személyi szabadságától megfoszt (Gyakorlatilag tartózkodási helyének akarata szerinti megváltoztatásában akadályoz.) . Természetesen megilleti a védelem a sértettet akkor is, ha valaki emberkereskedelemmel összefüggésben megszerzett és a személyi szabadságától megfosztja, vagy a sértett személyi szabadságának megfosztását fenntartja, és a sértettet munkavégzésre kényszeríti. Súlyosabban szankcionálja a bûncselekményt a bíróság akkor is, ha a bûncselekményt aljas indokból vagy célból, vagy a sértett sanyargatásával, adott esetben a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére követik el. A személyiségi jogokat sértõ cselekmények körében az egyén cselekvési szabadságának a sérelme esetén a személyi szabadság megsértése bûntettét kell megállapítani, ha az erõszakkal vagy fenyegetéssel elkövetett cselekmény a sértett mozgási, helyváltoztatási vagy a tartózkodási hely megválasztásának a lehetõségétõl való megfosztásban jelentkezik. Egy jogeset kapcsán megállapította a bíróság, hogy az aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértésének a bûntettét valósítja meg a vádlott, aki a sértettet a ház lépcsõházában visszatartva a büntetõjogi felelõsségre vonás elkerülése érdekében olyan írásbeli nyilatkozat aláírására bírja rá, mely szerint az elõzõ napon általa elkövetett erõszakos közösülés elkövetésével a sértett alaptalanul vádolta meg õt . Egy másik esetben kifejtette a bíróság ítéletében, hogy a személyi szabadság megsértésének megállapítása szempontjából a szabadságkorlátozás idõtartama közömbös . 


 Egy BDSM-hez nem nyilvánvalóan kapcsolódó bûncselekmény a rágalmazás. E bûncselekmény elkövetéséért felel, aki valakirõl, más elõtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ. Mirõl is van szó? A gyalázkodó jellegû és az emberi méltóság sérelmével járó nyilatkozatok még abban az esetben is bûncselekmény megvalósítására alkalmasak, ha azok - formálisan - kritikai megjegyzésként kerülnek a nyilvánosságra . Tényállításnak tekinthetõ, ha az elkövetõ személyes tudomáson, meggyõzõdésen alapulóan, avagy ilyen látszatot keltve közöl másokkal tényeket. A tényállítás feltétele, hogy a sértett magatartását a becsület csorbítására alkalmas módon és egyedileg felismerhetõen határozza meg. Tény híresztelésének tekintendõk azok a cselekmények, amelyek a mások tényállításának, közlésének a továbbításában nyilvánulnak meg. A híresztelés nemcsak állító, hanem kérdõ formában, akár feltételes módban is megvalósulhat. Tényre közvetlenül utaló kifejezés használata valósul meg minden esetben, amikor az elkövetõ nem tényeket közöl, hanem olyan kifejezést - tipikusan jelzõs formában - használ, amelybõl egyértelmûen meghatározott tényre, történésre, eseményre lehet következtetni. Egy-egy szó alkalmazásával is megvalósulhat a bûncselekmény, különösen ha a harmadik személy elõtt bizonyos elõzmények ismertek. A bírósági gyakorlat szerint a tényállítás becsület csorbítására alkalmas voltát nem a sértett szubjektív értékítélete, érzelmi beállítottsága vagy esetleges érzékenysége alapján kell megítélni, hanem annak van jelentõsége, hogy a tényállítás objektív értelmezés alapján és a társadalomban kialakult általános felfogás szerint alkalmas-e a becsület csorbítására . Egy másik ítéletben kimondták: Minthogy a rágalmazás szándékos bûncselekmény, az elkövetõ tudatának át kell fognia a tényállítás (híresztelés) becsület csorbítására alkalmas jellegét, az azonban közömbös, hogy az elkövetõ a tény valósága tekintetében tévedésben volt-e, illetõleg az elkövetõt rosszhiszemûség vezette-e . 


 Végül, de nem utolsó sorban még két bûncselekmény. Említésük oka az, hogy a net-közélet sok szereplõje számára kevéssé megkülönböztethetõ a BDSM és az öncélú erõszak. Az egyik bûncselekmény az ún. erõszakos közösülés. Ezért felel a bíróság elõtt aki mást erõszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel közösülésre kényszerít, vagy más védekezésre, illetõleg akaratnyilvánításra képtelen állapotát közösülésre használja fel. Figyelem! A cselekmény sértettje lehet nõ és férfi egyaránt. A BDSM-ben megkövetelt közös akarat hiányának, az aljas indítékú agressziónak a mintapéldája volt, amikor a bíróság ítéletébe foglalta, hogy erõszakos közösülés bûntettének minõsül az erõfölényben levõ vádlott cselekménye, aki úgy kényszeríti a sértettet közösülésre, hogy õt arcul üti, a sértettnek pedig az adott körülmények között nincs módja segítséget kérni, és - az elõzményekre is figyelemmel - az ellenállást kilátástalannak tartja. 



 A másik bûncselekmény szemérem elleni erõszak. Az követi el, aki mást erõszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel fajtalanságra, vagy ennek eltûrésére kényszerít, vagy másnak a védekezésre, illetõleg akaratnyilvánításra képtelen állapotát fajtalanságra használja fel. Mi a fajtalanság? A közösülés kivételével minden súlyosan szeméremsértõ cselekmény, amely a nemi vágy felkeltésére vagy kielégítésére szolgál. (W. A. után szabadon: Bármi, amitõl a bírónak erekciója lesz.) Egy példa : Szemérem elleni erõszak valósul meg, ha a sértett a testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetés hatására egyezik bele, hogy a terheltek vele fajtalankodjanak. A terheltek gépkocsival a közeli városba mentek. Visszafelé jövet a város területén az egyik autóbuszmegállóban felvették a gépkocsiba az ott várakozó 25 éves leányt azzal, hogy a közeli községben levõ lakására elviszik. Útközben a terheltek fogdosni kezdték a hátsó ülésen ülõ leányt, amit a sértett elhárított. A községbe érve a leány kérte a terhelteket, hogy álljanak meg, mert ki akar szállni, õk azonban kívánságát figyelmen kívül hagyva, a gépkocsival továbbhaladtak. Ezt követõen a II. r. terhelt a jármûvet a lakott területen kívül, egy földúton állította meg. Ezután a II. r. terhelt a bal oldali elsõ ülést hátradöntötte, és a terheltek együttesen megkísérelték a sértett levetkõztetését. Ez ellen a sértett védekezett, ezért dulakodás keletkezett közöttük. Ennek során a terheltek a leányt erõszakkal lefogták, és fogdosták. A dulakodástól elfáradt sértett kérdésére a terheltek azt válaszoltak, hogy nem akarnak erõszakkal közösülni, csak azt kérik, hogy vetkõzzék le meztelenre, mert a testét kívánják megnézni. Kilátásba helyezték, hogy amíg nem vetkõzik le, nem engedik el. A sértett ezután félelmében meztelenre vetkõzött, s a terheltek a sértettet csókolták, fogdosták, majd hagyták felöltözni, és ezután a lakására szállították.

Folyt.köv.
ms-richelieu#22912013-02-24 12:58:27
Válasz a(z) 2289. üzenetre:

A polgári jog

A Polgári Törvénykönyv által oltalmazott, de külön meg nem nevezett személyiségi jogok alapvetõen az alkotmányból, az alapvetõ jogokra vonatkozó rendelkezésekbõl vezethetõk le. A személyiségi jog fogalomkörébe tartozó bármely jogosítvány sérelmét eredményezõ magatartás jogellenes. A jogellenességet általában a személyiségi jogában sértett beleegyezése kizárja. A sértett hozzájáruló nyilatkozata a tartalmában joglemondó nyilatkozat is. Ez utóbbit azonban nem lehet kiterjesztõen értelmezni! 
 A személyiségi jog alanyai nem a saját (esetlegesen az átlagostól kedvezõtlenül eltérõ) személyes adottságukhoz igazodva, illetve személyiségük értékelésétõl függõen, hanem a mindenkivel szemben azonosan alkalmazott mérce alapulvételével jogosultak a védelemre. Az alkotmányban is rögzítetten az alapvetõ jogok megsértése miatt keletkezett igény és a kötelességek teljesítésével kapcsolatban elleni kifogás általános hatáskörû bíróság elõtt érvényesíthetõ. E perek elbírálása mindenkor a bíróságok elé tartozik. Függetlenül attól, hogy a személyiségi jog megsértése polgári jogviszony, munkaviszony kapcsán történt-e. A személyiségi jogsérelembõl származó igényt - meghatározott törvényi kivételektõl eltekintve - csak maga a jogosult érvényesíthet. Annak azonban nincs akadálya, hogy képviselõ útján járjon el. Fontos tehát, hogy a magántitok körébe tartozó szexuális viselkedésre vonatkozó adat másnak történõ elmondása, mint meghatározott személy szexuális magatartásáról szóló közlés önmagában személyhez fûzõdõ jogot sért. Ha pedig a közlés - valótlanul - olyan szexuális magatartást ismertet, amely Magyarországon nem elfogadott, a közlés különösen sértõnek minõsülhet, és a jóhírnév sérelme miatt is személyiségvédelmet alapoz meg. Erre egy példaként szolgálhat azaz eset , amikor egy kiadvány címlapján - egyebek mellett - szerepelt a "F., a k.-i postás" cím is, amely a lap 8. és 9. oldalán közölt "Nagyon jók a b.-i férfiak" címû, több képpel illusztrált cikkre hívta fel a figyelmet. A cikk bevezetõjében arról ír, hogy "a vállalkozó párok sok mindent megtesznek azért, hogy erotikus kapcsolataikat felfrissítsék." A cikk azt is tartalmazta, hogy egy monogrammal, életkorral, foglalkozással és lakóhely szerinti megyével jelölt férfi az újság hûséges olvasója és az évek folyamán elsõrangú pornó-informátorunkká fejlõdött. Az újság szerint a férfi történetei rendre felkeltik a kiadó érdeklõdését, a saját történetére különösen kíváncsiak voltak, elsõsorban azért, mert biztosak lehettek abban, hogy az elsõ szótól az utolsóig igaz. A cikk ezt követõen az utónév betûjével "megnevezte" a bemutatott személy nõi kapcsolatát is. A cikk további része a két ember - átlagostól és a társadalmi közfelfogás által elfogadottól eltérõ - szexuális magatartását részletezte.



A közigazgatási jog

A BDSM iránt érdeklõdõk, vagy azzal kapcsolatba kerülõk többségét - akár mellette, akár ellene fogalmaznak meg magukban véleményt, értékítéletet - elsõsorban a vanillák együttélési normáihoz és ezen belül szexuális életükhöz képest eltérõ jellemzõk, az "extrémitások" érdeklik. Olyanok például, mint a bondage, a bilincsek, a kötelek alkalmazása, a sub paskolóval, ostorral fenyítése. De ide sorolhatók a tûk használatán keresztül a viasz alkalmazásával jelentkezõ fájdalom okozása is. Ezek az extrémitások, ha egy emberrel, valós személlyel kapcsolatba hozhatók különleges adatok . A BDSM-mel való kapcsolat, mint szexuális életre vonatkozó adat megismeréséhez, más személy részérõl bármilyen módon történõ kezeléséhez (Adatkezelésnek tekintendõ a személyes adatok felvétele, tárolása, feldolgozása, hasznosítása, megváltoztatása és a további felhasználásának a megakadályozása.
 Pl. 3. személy részére történõ elmondása, bármilyen nyilvántartásban történõ rögzítése is.) az érintett írásbeli hozzájárulása, felhatalmazása szükséges. Az ilyen írásbeli hozzájárulás napjainkban legáltalánosabb formája az interneten szépszámmal elõforduló társkeresõ site-ok regisztrációs adatlapja. Az írásbeli hozzájárulás, belegyezés nélkül csak külön törvényi rendelkezésen alapulhat az adatkezelés. Ennek célja lehet pl. ún. Alkotmány biztosított alapjog érvényesítése, nemzetbiztonsági, bûnmegelõzési, bûnüldözési érdek érvényesítése.

Az egyes állam által tilalmazott cselekmények közül - a teljesség igénye nélkül - a következõk érdemelnek említést a BDSM-mel kapcsolatban. Ilyen elsõsorban a becsületsértés , amit akkor valósulhat meg, ha valaki mással szemben a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. A gyakorlatban ritkábban fordul elõ az ún. veszélyes fenyegetés szabálysértés megállapítása. Erre akkor kerülhet sor, ha valaki mást félelemkeltés céljából olyan bûncselekmény elkövetésével komolyan megfenyeget, amely a megfenyegetett személy vagy annak hozzátartozója élete, testi épsége vagy egészsége ellen irányul. Megállapítják a veszélyes fenyegetést akkor is, ha valaki mást félelemkeltés céljából a megfenyegetett személyre vagy annak hozzátartozójára vonatkozó, a becsület csorbítására alkalmas tény nagy nyilvánosság elé tárásával komolyan megfenyeget. 

A szabadban, mások elõtt BDSM-nek hódolók figyelmébe ajánlható, hogy az állam közerkölcs megsértéséért marasztalhatja azt, aki a közterületen vagy nyilvános helyen a közerkölcsbe ütközõ magatartást tanúsít. 
 A hangoskodó BDSM hívõk csendháborításért felelhetnek, ha lakott területen, az ott levõ épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoznak. További jogszabályi feltétele az állami szankciónak, hogy a zajnak alkalmasnak kell lennie arra, hogy mások nyugalmát, illetõleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja.

Foly.köv.
ms-richelieu#22902013-02-24 12:57:36
Válasz a(z) 2289. üzenetre:

Szvsz leginkább a józan ész mindkét fél részéről :)

De itt egy 2008-as cikk (még az is lehet, hogy régebbi, tehát azóta változhatott valamit a törvénykönyv)

--------------------

A BDSM és a jog
(Gondolatok az elvárások, vágyak és lehetõségek tükrében)

Elöljáróban fontos leszögezni, hogy a mindennapok során az emberek vágyai, lehetõségei, tettei elválhatnak egymástól bármely egyénre, közösségre vonatkozó erkölcsi vagy jogi norma elõírásaitól. Nem mindenki vágyakozik arra, nem mindenki teheti, teszi azt, amit a morális, vagy éppen írott szabályok meghatároznak. A BDSM kapcsolatok sajátja, hogy a domináns és a szubmisszív fél viszonyában olyan eseményekre is sor kerül, amelyek a vanilla kapcsolatokban elképzelhetetlenek. A bondage, a dominancia, szadizmus és a mazochizmus jellemezte események, tettek olyan értékek határait léphetik át, amelyet az általános etikai normák szerint élõk kevéssé tolerálnak, adott esetben elítélnek. Természetesen a jog számos területe szabályozza a BDSM-mel kapcsolatos társadalmi viszonyokat, bizonyos együttélési szabályokat közvetítve mindenki számára. 

 

Az alapjogok

Az egyik legfontosabb szabályösszességet az alkotmányok, az ún. alaptörvények tartalmazzák. A kiinduló alkotmányos rendelkezés az alapjogokat érintõen talán az, hogy a Magyar Köztársaságban minden embernek veleszületett joga van az élethez és az emberi méltósághoz, amelyektõl senkit nem lehet önkényesen megfosztani. Miért kell az élethez való alapjogot citálni? A BDSM-ben szó sem eshet arról, hogy valakit önkényesen, vagy kompromisszum keretében megfosztana a domináns fél az életétõl. Nos a szakirodalom szerint az emberi élethez és az emberi méltósághoz való jog elválaszthatatlan egységet alkotó oszthatatlan és korlátozhatatlan alapjog . A két alapjog korlátozhatatlansága természetesen viszonylagos. Inkább jogpolitikai és jogérvényesítési szempontból tekinthetõ annak. Nyilvánvaló, hogy a mindennapok során mindkét jogot sérelem érheti. Gondoljunk csak napjaink háborús övezeteiben történõ eseményekre, atrocitásokra. Igaz, ezeknél az elítélendõ cselekményeknél szó sincs arról a nagyon fontos körülményrõl, amely a BDSM kapcsolatok egyik legfontosabb sajátja. Mi is ez? Két ember közötti megegyezés! Az alárendelt fél felajánlkozása, és a domináns fél elfogadó nyilatkozata. Kompromisszum abban, hogy az egyik személy a másik emberi méltóságát sérti (Például tárgyként kezeli, rabszolgaként használja.) bizonyos szituációkban, vagy 24/7-ben. Ez a közös akarat, szándéknyilatkozat a legtöbb esetben mentesíti a domináns felet az állam büntetõ igénye alól. Ha létrejön a konszenzus, az emberi méltóság megsértésének minõsül maga a cselekmény, de retorzióval általában nem kell számolni. De csak általában! Ismert ugyanis olyan eset , amelyben az érintett személy hozzájárult szadista-mazohista jellegû bántalmazásához, ennek ellenére a bántalmazókat börtönbüntetésre ítélték. A bíróság megállapította, hogy az Európai Emberi Jogi Egyezmény 8. cikke alapján védelemben részesülõ önrendelkezési joggal szemben a büntetõítélettel állami beavatkozás valósult meg. Annak mérlegelésénél azonban, hogy ez a állami beavatkozás az önrendelkezési jog megsértését jelenti-e, a Bíróság szükségesnek látta az egészségvédelmi szempontok figyelembevételét. A cselekmény veszélyes voltára és az egészségvédelmi szempontokra tekintettel a Bíróság úgy döntött, hogy a bántalmazóknak az áldozat hozzájárulásának figyelmen kívül hagyásával történt börtönbüntetésre ítélése nem valósítja meg az önrendelkezési jog megsértését. Vagyis nem mindig jelent jogi garanciát az alárendelt fél belegyezése az állam büntetõ intézkedése ellen. Ez azért van így, mert a "beleegyezési képesség" és a "döntéshozatali képesség" mint fogalmak a jogban önálló, sajátos tartalommal bírnak. Adott esetben eltérnek a mindennapi életben, a köznyelvben bevett jelentéstartalomtól. Nem véletlen ezért az a jogelméleti álláspont, amely szerint az állam korlátozó rendelkezésekkel és más ellensúlyokkal, tiltásokkal fékezheti, sõt fékeznie kell az "önpusztítást", önsértést. Az, hogy az állam elkötelezett az Alkotmányban megfogalmazott értékek - így az élet, az emberi méltóság, a lehetõ legmagasabb szintû testi és lelki egészség - mellett, nem jelent gyámkodást a személy fölött. Külön vizsgálandó kérdésnek a bírói gyakorlatban az is, hogy az önrendelkezési jog fogalmilag kiterjedhet-e arra, hogy egy személy valaki más közremûködésével, aktív beavatkozásával, kellõ indok - például egészségügyi ok - nélkül ártson magának, vagy ebbe beleegyezzen.

Visszatérve az alapjogokhoz: Senkit nem lehet kínzásnak, kegyetlen, embertelen, megalázó elbánásnak vagy büntetésnek alávetni. E szellemi, testi és pszichológiai integritáshoz való jogokat is megtalálhatjuk valamennyi demokratikus jogállam alaptörvényében. Természetesen e jogokat, mint alapvetõ értékeket, egy sor nemzetközi egyezmény is tartalmazza . Az alapjogok védelméhez tartozik az a rendelkezés is, miszerint hazánkban mindenkinek joga van a szabadságra és a személyi biztonságra, senkit sem lehet szabadságától másként, mint a törvényben meghatározott okokból és a törvényben meghatározott eljárás alapján megfosztani. Emellett szinte mindenkit megillet a szabad mozgás és a tartózkodási hely szabad megválasztásának joga. Alkotmányosan deklarált, hogy mindenkit megillet a jóhírnévhez, a magánlakás sérthetetlenségéhez, valamint a magántitok és a személyes adatok védelméhez való jog. Természetesen az alapjogokhoz tartozik, hogy mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra. Kiemelhetõ még bizonyos szempontból, hogy a férfiak és a nõk egyenjogúságát minden polgári és politikai, valamint gazdasági, szociális és kulturális jog tekintetében biztosítani kell az Alkotmány alapján.
 Generális elõírás, hogy az állam biztosítja a területén tartózkodó minden személy számára az emberi jogokat, bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül. Azt, hogy bármilyen magatartás magánszemélyek hátrányos megkülönböztetését valósítja-e meg, a bíróság a körülményeknek és a peres felek érdekeinek egybevetésével állapítja meg.

Folyt.köv.

inquisitor#22892013-02-24 12:25:23
Ismételten üdvözlök mindenkit!

Újabb kétely merült föl bennem, mégpedig jogi oldalról! Mint korábban írtam a domináns oldal vonz, és az eddig kapott tanácsok alapján elkezdtem magam beleásni a témakörbe. Lélektani szempontból sok még mindíg a fehér folt, és a jogi részét is megvizsgáltam. A Büntető törvénykönyv XII. fejezete azonbelül a 170paragrafus, valamint a 180/A paragrafus 458(1) bekezdésében foglaltak szerint a domok, és dominák büntethetőek. Minimum 1 év szabadságvesztésre! Kedves mindenki! Az a kérdésem ezt elkerülendő csak a titoktartás az ami megvédi a domot/dominát? 
ms-richelieu#22882013-02-23 15:14:47
Válasz a(z) 2285. üzenetre: ezek a fórumok itt azért vannak, hogy feltedd a kérdéseidet és elmondjad a kételyeidet. :)

... én is úgy kezdtem itt sok-sok éve ... 
ms-richelieu#22872013-02-23 15:13:17
Válasz a(z) 2286. üzenetre:

magánvéleményem: egyáltalán nem szükséges :) azén életemben anélkül is működött.

egy alkalommal volt módom az igazi szerepjátékot a valóságban is kipróbálni. mert előtte egy ideig virtuálisan játszottuk és az nagyon jól működött.

a valóságban viszont kudarcot vallottam. teljesen lélektelenül ismételgettem: _köszönöm, Uram_ , _köszönöm, Uram_ és közben láttam magamat kivülről ... és leginkább röhejes volt a helyzet, nem izgató.

akkor jöttem rá, hogy az ilyen aprólékosan előre kidolgozott szerepjáték nem az én esetem :)

jobb szeretem az *ahogy esik, úgy puffan* együttléteket. ha a partneremnek kedvére van, maximum 2 perc és talál indokot arra, hogy elfenekeljen :) kreativ gondolkozás és *gyorsan működő* ötletes fantázia kérdése az egész :)
inquisitor#22862013-02-23 14:57:54
Válasz a(z) 2284. üzenetre:
Valóban elkezdtem olvasni a neten a dolgot, megpróbáltam megbeszélni a párommal, persze ő teljesen elzárkózott. Ennek ellenére abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy két domina is segítségemre van. :) Ennek ellenére kell valahogy egy szubmisszív partnert találnom, hogy kiélhessem ezt a vágyamat. Talán türelmetlen vagyok!? Ez szerintem annak köszönhető, hogy erősen közeledem a 40-hez. :) A másik kérdésem maga a szeánsz. Magyarázza el nekem valaki, bárki mit jelent a szeánsz alatt irányítok, s büntetek? Hogy jön ez így össze, ha például már eleve azzal a céllal jövünk össze hogy például elfenekeljem, a subomat? Feltétlen szükséges a szerepjáték? 
inquisitor#22852013-02-23 14:40:51
Válasz a(z) 2284. üzenetre:
Nagyon köszönöm! Bevallom voltam a pixien, és olvastam Jeromos mester honlapját is. Viszont még mindíg sok a kérdés, és a kétely. 
ms-richelieu#22842013-02-23 12:33:19
Válasz a(z) 2283. üzenetre: 

Másfél év után végre egy kérdés. És ráadásul nagyon értelmes kérdés.

Sub vagyok. Volt egy élettársam, akivel együtt tanulgattuk a BDSM-et. Én speciel azzal kezdtem, hogy nekiindultam a netnek és olvastam róla. Aztán leültünk és megbeszéltük a dolgokat. A dom is csak olyan emben, mint bárki *értelmes* ember. Az meg szavakból ért. 

A mostani kedvesem nem kezdő. 40 éve műveli a BDSM-et. Nem mondható tapasztalatlannak. De minden sub más és más. Mint ahogy minden ember más és más. A kapcsolatunk kezdetén nem húzta rám a szokvány sub-kliséket. 

Leültünk a fehér asztalhoz és beszélgettünk. Ő kérdezett, én meg válaszoltam. És fordítva. 

Én azt tanácsolnám Neked, hogy legelőször is olvass a dologról. Például itt néhány BDSM fórumot. Aztán az Indexen az ilyen témájú topikokat. (Írd be az Index keresőjébe a _BDSM_ és _dominancia_ szavakat. Sok igényes topicot fogsz találni.) 

Ajánlanám még Jeromos oldalát, ami szinte az egyik legrégebbi ilyen témájú weboldal a neten. http://www.jerom-bdsm.atw.hu/

Meg hát biztos vagyunk itt páran, akik szivesen válaszolunk a kérdéseidre :)
inquisitor#22832013-02-23 11:36:59
Kedves Mindenki!

Gyakran olvasni arról, hogy milyen a jó sub? Milyen a jó szolga? Viszont kérdésem az mit kezdjen magával egy abszolút kezdő domináns érzelmekkel bíró ember? Hol, és hogyan képezze magát, képzik a domot mire talál egy olyan subot aki a kezeire bízza magát? Mindenki válaszát köszönettel venném!
varnyu#22822011-11-15 08:43:46
Válasz a(z) 2281-es üzenetre: Nagyon szivesen. Egy kedves barátom irta :-)
szerepjatek-szex#22812011-11-14 21:35:06
Válasz a(z) 2247-es üzenetre:Nagyon köszönöm Varnyu, hogy megosztottad velünk ezt az összefoglalót - még ha nem is Te írtad!!!!
Azt hiszem, most, hogy kb 28-szor elolvastam az elmúlt hónapokban, végre helyére kerültek a dolgok! Miért pont ma? :-) Nem tudom...de most jó nekem. :-D

Nagyon köszönöm ezt a fórumot mindenkinek!
bondysamu#22802011-11-14 19:29:49
Válasz a(z) 2279-es üzenetre:szeva ! többet kéne tudni, miről? meg a beszélgetésnek nem ez a helye igazán! arra vannak a csetszobák, ahol nem kell a nyílvánosság előtt, lehet privizni!uhhogy sztem ott keress beszélgetőpartnert!
karesz1989#22792011-11-14 18:56:10
sziasztok valaki beszélget velem BDSM-ről ? :-)
bondysamu#22782011-11-09 05:02:29
Válasz a(z) 2277-es üzenetre:Aranyos!
atika4#22772011-11-06 19:33:29
" Papa és mama bemegy a gyerekük
szobájába és az ágyon egy szado-
mazo újságot találnak. Pár
másodpercig döbbenten állnak, majd
a papa megszólal:
- Szerintem ne verjük meg. "
:-D
varnyu#22762011-10-01 22:11:19
Válasz a(z) 2275-es üzenetre:

Köszi, de nem engem illet az érdem :-)
tanulo5#22752011-10-01 22:06:43
Nagyon pontos összefoglalás, gratulálok.
kaktuszka#22742011-09-09 11:02:40
Válasz a(z) 2273-es üzenetre:Semmi baj. de hogy végig értem a blogokon, fórumokon és ebben a témában és a véleményekben is hiába próbáltam tapasztalatot cserélni, elköszönök tőled kedves SaMu.Addig kaptam engedély itt lenni, míg jól érzem magam és van mit olvasni, letelt az időm :-)
Üdvözlöm és kitartást kívánok Boginak, neked pedig nagyon sok élményt!
kaktusz
bondysamu#22732011-09-09 06:32:22
Válasz a(z) 2270-es üzenetre:Kiskaktusz!
Bogi üzeni, nincs már meg az az email-je, amin annakidején a kapcsolatot tartottátok.
kaktuszka#22722011-09-07 20:15:56
Válasz a(z) 2271-es üzenetre:Bocsi, nem sértésként írtam a zarándok helyet, vagy emlék falat!
de téma: egymásik oldalon olvastam és éredekelne a véleményetek.
"A domináns fél segítője,erkölcsi támasza,útmutatója a subjának,nem pedig a kizsákmányolója!"
Ezen az oldalon van olya domináns, aki ezt így gondolja? Sok adatlapot megnéztem (nem keresési szándékkal  :-P ) de egy ehhez hasonló mondatot találtam csak. 
Szerintetek miért képzelik azt a férfiak ( tisztelet a kivételeknek ) hogy ha egy nő a kezébe adja az életét, akkor már mindent megtehet? Szánt szándékkal nem írtam domot és subot.
varnyu#22712011-09-07 17:33:28
Válasz a(z) 2270-es üzenetre: Ugyan nem az enyém a fórum. De miért kellene ennek csak zarándokhelynek lenni?? Ez egy élő, lüktető fórum volt valaha. Ha van téma, miért ne élhetne tovább? :-)
kaktuszka#22702011-09-07 09:18:41
Válasz a(z) 2269-es üzenetre:Ezt is köszönöm kedves SaMu!De talán Bogi nem is fog nekem írni, ahogy megismertem a végletekig haragtartó tud lenni és ezt nem azért írom, mert bántanám. Egyszer akaratomon ellenére megbántottam, megsértettem a baráti szövetségünket, elküldtem a levelét Makednak. Rájött, vagy Maked árulta el, nem tudom, de azóta nem beszéltünk.már nincsen jelentősége.
És mit tervezel ezzel a témával, vagy csak afféle zarándokhely lesz? Emlékfal? megmondom őszintén, nem terveztem sokáig az itt maradásom, de még meg gondolhatom magamat :-)
Nevem:ezek szerint kedvelsz? Próbáltam egy rakat nevet, de mindegyik foglalt volt a kicsinyítőképző nélküli kaktusz is. Mondom akkor ka:-)
Te dom vagy?
bondysamu#22692011-09-07 06:31:52
Válasz a(z) 2268-es üzenetre:"Nagy"kiskaktusz ! 
Köszönöm!
A " kisksktusz" onnan származik, hogy akinek a nickje végén kicsinyítőképző -ka, -ke van, annak a neve elé tett "kis" jelzővel helyettesítem. Ez nálam már hagyomány! Főleg azoknál, akiket kedvelek!
Bogi max annyi időre jön fel, ha szólok Neki történt itt valami, hogy megnézze.
Örömpolgár csak annyi ideig volt, míg elintézte, hogy hozzám kerüljön fóruma, ami közben volt másé is!
egtelefonozom majd Neki, hogy írtál Neki,ritkán néz mailt, meg nem is mindet! :-(
Szép napokat Neked, szia : SaMu
kaktuszka#22682011-09-06 09:11:55
Válasz a(z) 2267-es üzenetre:köszönöm Bondysamu!írtam Boginak mailt, de még nem jelzett vissza és te sem írtad mi történt.De nagyon sajnálom mert Maked jó ember volt. Subként kiváló minősítést érdemel. Az exem tőle tanulta a domság alapjait és nagyon tisztelte őt, ahogy én is.igaz az ex minden megtanult és elsajátított tudását már a végére csak a maga örömére használta, ezért is váltam el tőle.Mi is sokat leveleztünk Bogival, az írásaimat a blogjába be is tette, de most sehol nem lelem.
Bogi miért nem folytatja ezt a témát? annyit dolgozott itt és valjuk be őszintén nagyon sokat tanultunk egymástól.
biztosan nálad is jó kezekben lesz ez a fórumtéma, és ha tudok természetesen hozzáadom a magam gondolatait is.

nagykaktusz vagyok mert nagyon szúrok  :-D
bondysamu#22672011-09-05 17:52:53
Válasz a(z) 2266-es üzenetre:Szia kiskaktusz! :-)
Igen én ill. mi M a párom és én kapcsolatban állunk Bogival és fel is hívtam beolvasva az "üzeneted". Köszöni!
Mi is köszönjük és, ha van mondandód , ez a fórum,- amit Bogi rámtestált, bízva abban, hogy Maked emléke jó kezek ben lesz - mindig szívesen várja hozzászólásod! :-) 
Üdv: SaMu
kaktuszka#22662011-09-04 19:03:35
Félelemmel és mélységes fájdalommal írok ehhez a témához.Nem tudom kit ismerek itt belőletek, évekkel ezelőtt jártam itt.és hogy elkerüljem a kellemetlenségeket, Ritasub voltam. A félelmem ezzel el is múlt.

De a fájdalom, az marad. Maked az akkori uram és exférjem barátja volt. ne haragudjatok de tegnap éjjel olvastam és még most sem hiszem el.Én magam is felnéztem rá, ez szörnyű.
Mi történt? Baleset? Bogiról tudtok valamit? Jól van, hogy bírja?
Ha valaki kapcsolatban van vele legyen kedves és adja át az üdvözletem és részvétem. Van itt olyan illető?
jouet#22652011-08-28 14:18:01
Válasz a(z) 2249-es üzenetre:

A kérdéskört én is körbejártam már, és én arra jutottam, hogy a top-bottom elnevezést elsősorban a csak S/M szeánszok résztvevőire használják, tehát a kérdésre a válaszom: semmi.

Részletesen:!link:http://bdsmblog.hu/bdsm/szub-szolga-es-a-rejtelyes-bottom.php
varnyu#22642011-08-27 18:33:38
Válasz a(z) 2263-es üzenetre: Sajnálom, hogy kiregisztráltál, Amika. De remélem, hogy majd más néven azért elolvasod a válaszom. Bár ez csak az én válaszom lesz.

Nincs hiteles. Mert erre nem nagyon van jó szókészlet az emberi nyelvben. És bár felételezem, hogy mindenki valami hasonlót érez (miért lenne az érzésekben valós különbség, mikor egyforma emberek vagyunk?), de mindenkinek más a szókészlete, kifejezőkészsége, valószinűleg ez az oka, hogy a leirások eltérőek.

Szerintem meg mindenki ugyanarról a biológiai folyamatról beszél. Mert természetesen - mint minden másnak az emberi testben - a biológia az alapja. Az meg minden emberben ugyanaz. Tartok tőle, hogy ebben még a férfiak és nők között sincs különbség. Legfeljebb a nők kissé érzelgősebbek és "szeretik kissé felfújni" az egyszerű hétköznapi dolgokat. Mert ez is azok közé tartozik :-)

Szivélyes üdvözlettel Neked, bárki is légy
varnyu :-)
amika#22632011-08-27 15:20:43
Válasz a(z) 2261-es üzenetre:
Buta liba vagyok, kifelejtettem. Nem sokáig leszek amúgysem itt, mert egy hét és hazatér, aztán jöhet a 24/7 vagy 7/24. De azért erre válaszolhatnátok, melyik a hiteles, mindenki másként írja   :-)
amika#22622011-08-27 15:14:02
Én nem emlékszem rád, ne haragudj. Igen két évvel ezelőttig jártam sokat az indexen, írtam pár gondolatot, de nagyon kinevettek ott, amiért az mertem mondani, hogy a bdsmet nem lehet szív nélkül "művelni".
Aztán belebotlottam az Uramba, aki megmutatta, hogy természetesen lehet, ott is hagytam őket. Egy időre elment a kedvem a fórumozástól, butának éreztem magam. Most viszont az Uram küldött ide, úgymond házi feladatként, amíg haza nem tér. ( kamionozik ).

De az az érzésem kedves, hogy talán nem is rám gondoltál, ha mégis és zavar a jelenlétem, elmegyek, szólj nyugodtan  :-) Nem vagyok sértődős alkat, veszem a kalapom :-/ 

L

[1-60] [61-120] [121-180] [181-240] [241-300] [301-360] [361-420] [421-480] [481-540] [541-600] [601-660] [661-720] [721-780] [781-840] [841-900] [901-960] [961-1020] [1021-1080] [1081-1140] [1141-1200] [1201-1260] [1261-1320] [1321-1380] [1381-1440] [1441-1500] [1501-1560] [1561-1620] [1621-1680] [1681-1740] [1741-1800] [1801-1860] [1861-1920] [1921-1980] [1981-2040] [2041-2100] [2101-2160] [2161-2220] [2221-2280] [2281-2321]



Ajánlott szobák
#bdsm_szoba2340BDSM - extrém szexualitás
Ajánlott szobák
#biszex_szoba88121Biszexuális vagy, be kell lépned!

#tonyy69100Kismeret
Ajánlott szobák
#centrum_szoba300Belvárosi szexmentes csevegő

#maszti_szoba300Eropolis hivatalos maszti szobája
Ajánlott szobák
#homo_szoba5440Meleg férfiak egymás között
Ajánlott szobák
#hetero_szoba3880Heteroszexuális vadászterület, meleg és biszex mentes övezet.
Ajánlott szobák
#profi_csajok710Türelmi zónás csajok várnak

#profi_pasik100Türelmi zónás pasik várnak
Ajánlott szobák
#transz_szoba2611Transzszexuális csevegő








A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ. Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.